Зображення

Наші тварини

Про наших кізочок ми можемо розповідати годинами без упину. Ну ось, наприклад, той факт, що наші кози пасуться з ранньої весни до пізньої осені. Бо жодний корм не замінить свіжої трави. Ми тримаємо чисту зааненську породу, яку ви зможете побачити на цій фотографії.

SONY DSC

Приїдьте і побачте унікальних кіз із маленькими вушками. Цікаво, навіщо їм такі вушка? Це альпійська порода, яка виведена спеціально для собак, котрі допомагають пасти кіз у горах. Коли собака заганяє отару, він може вхопити козу за вухо, а навіть через маленьку ранку бактерії можуть потрапити в молоко. Ось щоб цього не траплялось, селекціонери вивели таку породу. А молоко в альпійської кози дуже смачне. Третя порода, яку ми тримаємо, — англійська. Темна коза з довгим хутром.

 

Ми тримаємо кіз у просторому приміщенні з високою стелею. Свіже повітря і гарне провітрювання важливе саме для запаху молока. І наше молоко має дуже приємний запах, який дивує людей. Бо всі ж звикли до “фу, я не можу таке пити”.

У 2015 році  у нас народилось 120 козенят. Можете уявити собі цей дитячий садок? Це ще один аргумент, щоб приїхати до нас у гості на початку весни або на початку осені, щоб погратись з молочними козенятам.

Доїння здійснюється автоматичним способом. І це правильно. У Франції ми були на 11 козиних фермах і не важливо, скільки кіз – 20 чи 200, – доїння закритого типу (щоб нічого не потрапило у молоко) є обов’язковим за санітарними нормами. Санітарія — це найголовніше для сироваріння. Адже молоко, з якого роблять сир, має бути ідеальним з точки зору бактеріального складу. Зайві бактерії під час дозрівання конфліктуватимуть із молочними бактеріями, і смак уже буде не той.

Не забуваємо ми і про наших корівок!

На фермі ми тримаємо корів порід «голштин» і «сементал». Сементал — це м’ясо-молочна порода, котра рідко зустрічається в Україні, але дуже поширена у Європі. Це величезні білі тварини з «томним» поглядом. Вони дуже повільні й милі. Наші корови утримуються на м’якій підстилці з соломи. Тобто корова має можливість у будь-який момент полежати на соломі і відпочити. А це дуже корисно для молока. Чим спокійніше середовище і чим комфортніше тварині, тим якісніше молоко вона дає. Бо корова ( в індуїзмі вона вважається священною твариною!) дає молоко абсолютно добровільно.

А ще хочеться сказати, що у нас телята вигодовуються виключно материнським молоком. «А що ж тут дивного?» — спитаєте ви! Порадимо вам просто порівняти з іншими господарствами.))

На завершення скажемо просту річ. Діти, дорослі, старі — усі мають спілкуватись із тваринами, а також харчуватися натуральними продуктами. Ми самі вживаємо продукцію нашої ферми і тепер дуже сильно відчуваємо різницю з магазинними продуктами. Відчуйте це і ви!

шоу